POWRÓT GALERIA  OFERTA 2018       OFERTA 2019   WESELA ATRAKCJE KONTAKT

ATRAKCJE MAZUR

1. Spływ rzeką Krutynią! (9 km)

Położona w sercu Mazur, to wymarzona rzeka dla spływów rodzinnych. Popłynąć nią może każdy, bez względu na wiek i umiejętności. Jej łagodny, leniwy nurt sam niesie kajak, a wspaniałe widoki mijanych wzgórz morenowych z nawiązką wynagrodzą - niewielki przecież - wysiłek. To po spływie Krutynią, pisarz Melchior Wańkowicz powiedział: „w tej rzece utopiłem serce ” i to - z całą pewnością - Państwu grozi.

2. Wędkarstwo

Mazury to z pewnością ulubione miejsce wprawionych w boju, jak i mniej doświadczonych miłośników wędkarstwa. Znalezienie ciekawego łowiska w Krainie Wielkich Jezior problemem nie jest. Zapraszamy nad jezioro Wągiel lub pobliskie jeziora.

3. Rowery do leśnych wycieczek

Mazury to niewielki kawałek obszaru północno-wschodniego terytorium Polski. Niewielki znaczy że można śmiało przemierzać go rowerem. Pokryty w większości przez jeziora, wzgórza i tereny zalesione co czyni go pięknym i zarazem trudno dostępnym, w wyniku czego dotarcie do najciekawszych zakątków możliwe jest tylko rowerem.

4. Nauka jazdy konnej- Stadnina koni Gałkowo (13 km)

Stadnina położona jest pośród łąk, lasów i jezior na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Tuż obok pięknych, tak chętnie odwiedzanych przez turystów miast Mikołajki (18km), Mrągowo (20km) i Ruciane-Nida (7km). Przyjeżdżający tu goście mają do dyspozycji dwa place treningowe i krytą ujeżdżalnię, a ich wierzchowce 50 ha łąk i pastwisk, które sąsiadują z piękną Puszczą Piską. W godzinę jazdy konno od Gałkowa podziwiać można uroki rzeki Krutyni, morenowe jezioro Mokre lub zachwycać się leśnymi "Czarcimi Jeziorkami".

5. Mrągowo (12km)

Mrągowo jest dla wszystkich. Bo jeśli chcecie wrażeń i śmiechu, który wszak zdrowiem jest zwany, dostarczy Wam tego mrągowska Mazurska Noc Kabaretowa. Po śmiechu czas na muzykę country – Mrągowo i Mazury z niej właśnie słyną, a polscy kowboje do granic miasta przybywają w ostatni weekend lipca, aby bawić się na słynnym Pikniku Country. Na to niezwykłe połączenie muzycznych wrażeń w Mrągowie, czekają co roku melomani z całej Polski. Nie przegap więc Mrągowa!

6. Mikołajki (20km)

Mikołajki potocznie zwane są letnią stolicą Mazur. Miasto leży nad jeziorem Mikołajskim. Mikołajki są także przystanią Żeglugi Mazurskiej. W wiosce żeglarskiej znajduje się duży, dobrze wyposażony port, liczne tawerny, smażalnie i bistro. W sezonie odbywa się tutaj wiele imprez cyklicznych, regat.

7. Kadzidłowo - safari na Mazurach! (17 km)

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim gatunków rzadkich rzadkich ginących, jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.

8. Instytut Parazytologii w Kosewie (12 km)

Wizyta u oswojonych danieli, muflonów oraz saren. Możliwość obejrzenia jelenia sika, kóz, królików. Bogate zbiory poroży jeleni, danieli, saren i muflonów.

9. Galindia - Iznota k./Mikołajek (15 km)

Teren Galindii w całości leży na Mazurach i częściowo południowych krańcach Warmii. Na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany od 10 lat rekonstruuje się osadę plemienia Galindów, gdzie odtwarza się ich codzienne życie, a w widowiskach historycznych przedstawia się różne zwyczaje i rytuały.

10. Leśniczówka Pranie (20 km)

Położona w Puszczy Piskiej tuż nad jeziorem Nidzkim. W Praniu przebywał i tworzył poeta K.I. Gałczyński. Zostało utworzone Muzeum.

11. Święta Lipka – Sanktuarium Maryjne (35 km)

To sławne sanktuarium Maryjne. Jest „Perłą” Baroku wartości zabytkowej.- Można zobaczyć ołtarz główny, ołtarze boczne, kunsztownie wykonane tabernakulum, organy, freski w kościele i w krużgankach, kuta brama, rzeźby w kamieniu i drewnie, dzieła artystycznego ślusarstwa.

12. Rejs Statkiem po największych Jeziorach Mazurskich

Rejs statkiem umożliwia podziwianie niepowtarzalnych uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z całym bogactwem świata zwierzęcego i roślinnego. Bogata flora i fauna nadaje tym terenom niepowtarzalny i unikatowy charakter regionu turystyki i wypoczynku w skali całej Europy.

13. Wycieczka Gierłoż – była kwatera Hitlera (40 km)

W Europie istniało kilka kwater głównych Wodza Trzeciej Rzeszy. Większość wojennych kwater, znajdowało się w oddaleniu od dużych miast, wewnątrz dużych kompleksów leśnych, otoczonych jeziorami i bagnami po to by ukryć się sam Hitler.

14. Zamek w Reszlu (40 km)

Niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera starego zamczyska, gotyckie wnętrza, urokliwe miasteczko u stóp warowni i piękne, mazurskie krajobrazy - wszystko to tworzy klimat, którego się nie zapomina.

15. Wilno

Wilno to miejsce gdzie przeplatają się trzy kultury: litewska, polska i białoruska. Warto się rozejrzeć w poszukiwaniu polskich śladów.

16. Stańczyki k./Gołdapi - Zabytkowe Mosty
17. Zamek w Kętrzynie - Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego (25 km)
18. Owczarnia - muzeum k./Kętrzyna (30 km)
19. Mamerki - 30 zniszczonych bunkrów Kwatery Głównej Niemiecki Wojsk Lądowych (35 km)
20. Twierdza BOYEN Giżycko (60 km)
21. Planetarium i Obserwatorium w Olsztynie (70 km)
22. Klasztor Starowierców w Wojowie k./Ukty (20 km)
23. Cerkiew Prawosławna w Wojowie k./Ukty (20 km)
24. Mazurskie Wiatraki
25. Zamek Krzyżacki w Rynie (40 km)
26. Kanał Augustowski
27. Piramida w Rapie niedaleko Bań Mazurskich

Zapraszamy na wczasy, zielone szkoły, kolonie, obozy na Mazurach!

Ośrodek Wczasowy Ostrów Pieckowski 11-710 Piecki, Ostrów Pieckowski 7

tel. 786 866 734, (89) 741 25 21, fax. (89) 741 36 92, e-mail: owpiecki@post.pl

   
Zapraszamy również do Ośrodka Wczasowego:

Bęsia k/Biskupca www.owbesia.pl
Waszeta k/Olsztynka 
www.waszeta.pl Piecki k/Mrągowa www.owpiecki.pl